Umiejętność wyciągania wniosków z własnego życia i życia innych ludzi to duża sztuka. Jak można mądrze odpowiedzieć na kryzys, jakim jest doświadczenie śmierci, choroby i wieku dojrzałego?

mężczyzna nad brzegiem jeziora

„Inspiracje” będą stałą rubryką na blogu, w której zamierzam dzielić się materiałami video, piosenkami i płytami, wywiadami, cytatami itd. związanymi z męskością, wiarą czy rozwojem osobistym. Na pierwszy ogień idzie rozmowa, której treść myślę, że doskonale pasuje do premierowej odsłony „Inspiracji” na Lider Coachingu. Chodzi o „Wilkowicz Sam na Sam”, w którym gościem Pawła Wilkowicza był znany dziennikarz sportowy Tomasz Smokowski. Komentator meczów piłkarskich najbardziej kojarzony ze współpracy z Canalem+, z którym związany był przez 12 lat, dyrektor redakcji sportowej nc+, a dziś już reprezentant Polsatu, opowiada o tym, jak wygląda druga połowa w życiu mężczyzny. Mężczyzny, który doświadczył sukcesów, ale i zetknął się ze śmiercią w swoim bliskim otoczeniu, samemu poważnie chorując. Jak te doświadczenia wpłynęły na 45-letniego dziś Smokowskiego? „Ma się jedno życie. Trzeba mieć odwagę mówić, czego się chce, a czego się nie chce robić w życiu. Oczywiście życie jest sztuką kompromisu, i trzeba iść na kompromisy, i trzeba umieć dogadywać się z ludźmi. Ale nie można się gwałcić do pewnych rzeczy, jeśli tego naprawdę nie czujesz”.

Dla mnie z tej rozmowy wypływa ogromna mądrość życiowa, a zdanie: „Mając tyle lat, co mam, a mam już ich trochę, chciałbym bardzo świadomie budować to, co chciałbym robić w życiu” brzmi cholernie coachingowo :). A jak Ty ją odebrałeś? Czekam na Twoje spostrzeżenia.

Podaj dalej:
error0

Post Author: lukaszkusmierz

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o