Rob Galea to facet, który nosi tatuaże, chodzi na siłownię, zdrowo się odżywia, jest youtuberem i wystąpił w „X Factor”. Niezły zestaw, nie? Tym bardziej, że mowa o księdzu.

Ksiądz zapodaje tańce

O pochodzącym z Malty kapłanie dowiedziałem się, gdy ten zaśpiewał w australijskiej edycji popularnego show, wspomnianym „X Factorze”. Byłem zaskoczony, a moje zdziwienie wzrosło, kiedy odkryłem, że ks. Rob Galea sam nagrywa, i to dość nieoczywiste rzeczy – chrześcijańskie EDM (Electronic Dance Music)? Tego jeszcze nie było. Potem trafiłem na jego vlogi, które udowodniły, że o. Adam Szustak ma po drugiej stronie globu youtube’owego brata bliźniaka. Okazało się, że wiele nas łączy: podejście do ćwiczeń fizycznych, diety, work-life balance czy sposób przeżywania wiary. Choć na co dzień nie śledzę jego kanałów social media, to czasem zerknę, co u niego słychać, i jesteśmy w mentalnej komitywie.

Co nie jest zakazane, jest dozwolone

A co z tego katolickiego księdza może wziąć sobie każdy z Was? Pierwsze, co mi przychodzi do głowy, to kreatywne podejście do życia chrześcijańskiego, i życia w ogóle. Jakiś czas temu zrodziła się we mnie myśl, że przecież do chrześcijaństwa można zastosować zasadę „co nie jest zakazane, jest dozwolone”. Nawet, jeśli chodzi o tak trywialną rzecz, jak zrobienie sobie tatuażu czy (to już mniej trywialne) prowadzenie katolickiego kanału na YouTube. Drugą rzecz, na którą warto, by mężczyźni zwrócili uwagę, to to, co ks. Galea mówi o uprawianiu sportu i zbilansowanej diecie. Wysiłek fizyczny i ogarnięty jadłospis są nam potrzebne po to, by być zdrowym, móc służyć innym swoją siłą, utrzymywać ciało w dyscyplinie, a także, owszem, by wyglądać atrakcyjnie. Trzecia rzecz, która może posłużyć za inspirację, to fakt, że ks. Rob Galea przyznaje się do swoich zmagań z depresją oraz lękami.

Nie udaje, że nie ma tematu, nie wypiera swoich demonów, ale mówi o nich publicznie. Jako facet. Jak wiecie, o tym, jak istotne jest otwieranie się mężczyzn na pomoc, trąbię od jakiegoś czasu, a jeśli nie wiecie, to zapraszam do moich tekstów na portalu DEON.pl – tego i tego. Wreszcie śpiewający ksiądz jest dobrym przewodnikiem po normalnej, zdrowo przeżywanej relacji z Bogiem oraz codziennym życiu. Pasjonuje się swoim kapłaństwem i samym chrześcijaństwem tak samo, jak pasjonuje się ludźmi, relacjami i codziennym życiem. Jeśli chcecie się o tym przekonać, zajrzyjcie do poniższego video.

A co Tobie najbardziej spodobało się u ks. Roba? Daj znać!

Post Author: lukaszkusmierz

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments