Pomogę Ci zbudować zdrowe nawyki życiowe w oparciu o Twoje mocne strony – bez rewolucji, stresu i dużych wyrzeczeń

Jeżeli zmagasz się z:

 • brakiem równowagi między pracą a odpoczynkiem, czasem dla siebie i bliskich,
 • nadmiernym stresem, który obniża Twoją sprawczość,
 • ze zniechęceniem, bo gdy zaczynasz ćwiczyć, to po jakimś czasie odpuszczasz, masz trudność, by wytrwać w sportowym trybie życia,
 • brakiem energii i smutkiem z powodu nadwagi, podjadania i niezdrowych nawyków żywieniowych,
 • frustracją, bo nie potrafisz mówić innym „nie”, realizujesz czyjeś oczekiwania, a nie swoje potrzeby,
 • ze złością na siebie, bo zakopujesz się w zadaniach, spotkaniach i aktywnościach,
 • brakiem pasji i hobby w życiu…

…to mam dobrą wiadomość 🙂 Istnieje skuteczna i sprawdzona metoda, z której z powodzeniem od lat korzystają indywidualne osoby, a nawet całe firmy, by osiągać swoje cele. A to oznacza, że wkrótce możesz pozbyć się frustracji, złości i poczucia bezsensu wynikającego ze stania w miejscu. Możesz ruszyć do przodu ze swoim życiem!

Uśmiechnięty mężczyzna w niebieskiej koszuli z założonymi rękami

Moja historia

Nazywam się Łukasz Kuśmierz. Jestem life coachem, a komunikowanie się z drugim człowiekiem to moja pasja. Od 2015 r. pomagam osobom dorosłym, które chcą wykształcić zdrowe nawyki życiowe. Wierzę w to, że człowiek potrafi zmieniać swoje życie na lepsze. Że jest zdolny do rozwoju, pokonywania trudności i spełniania marzeń. Ta wiara bierze się nie tylko z prywatnego przekonania, ale i z doświadczenia.

W ostatnich latach towarzyszyłem osobom, którym przyświecały różne cele, i widziałem, jak ci ludzie je spełniają: stają się bardziej zrelaksowani, asertywni, zaczynają uprawiać sport, zdrowo się odżywiać, lepiej zarządzają swoim czasem, znajdują przestrzeń na rozwijanie własnych zainteresowań, wykrywają na wczesnym etapie poważną chorobę i ją pokonują.

Obserwowałem, jak przechodzą od stanu niepewności i poczucia chaosu w swoim życiu przed zmianą do uspokojenia, satysfakcji i optymizmu związanego ze zrealizowaniem celu na koniec naszej współpracy. Dla kogoś, kto wspiera innych, nie ma większej motywacji niż widok osób, które zaczynają lepiej żyć.

Wiem, jak pomóc klientowi i jakie rozwiązania zastosować, bo większość celów, z jakimi zgłaszają się do mnie klienci, przerobiłem na sobie. Kilka lat temu byłem osobą, która nie miała za wiele pojęcia o coachingu i zdrowym trybie życia. Wszystko zaczęło się jednak zmieniać, krok po kroku, gdy się przeprowadziłem i zamieszkałem sam.

Najpierw odkryłem, że mam smykałkę do gotowania (nie do końca jeszcze zdrowego!) i sprawia mi to autentyczną radość. Niedługo potem dostałem pracę w miejscu rekrutującym health partnerów, czyli takich „trenerów zdrowych nawyków”. Przeszedłem szkolenie pod okiem specjalistów z różnych dziedzin: począwszy od coachingu przez fizjoterapię, dietetykę, radzenie sobie ze stresem, badania profilaktyczne po wypalenie zawodowe. To spowodowało kolejne zmiany.

Zacząłem wprowadzać zdrowe nawyki życiowe i obserwować łańcuch pozytywnych zmian, bo prawda jest taka, że zmieniając jedną rzecz w niektórych obszarach, zaczynamy mieć ochotę na więcej i wprowadzamy zmiany także w innych. Zmieniłem kuchnię na bardziej fit, a rok później, już po trzydziestce, zapisałem się po raz pierwszy w życiu na siłownię, by osiągnąć docelową wagę, co zajęło mi kolejne 3 lata. Zacząłem też bardziej dbać o równowagę między pracą a życiem prywatnym, lepiej zarządzać czasem, stworzyłem nawet listę marzeń, które chciałbym zrealizować w życiu (sukcesywnie odhaczaną 😉 ). Największym problemem było wyciszanie się, przechodzenie w głowie na tryb „offline” (i muszę przyznać, że to nadal stanowi dla mnie duże wyzwanie), ale i tu obserwowałem pozytywne zmiany w stosunku do przeszłości.

W tamtym czasie pracowałem jako wspomniany health partner z indywidualnymi klientami. Dzieliłem się wiedzą na temat zdrowych nawyków, podpowiadałem konkretne kroki, jakie mogą wykonać nie tylko moi klienci, ale także rodzina oraz znajomi. Doświadczyłem skuteczności podejścia małych kroków i tego, jak działa nasz mózg, gdy chcemy wprowadzić w życiu jakieś zmiany. Radykalna zmiana wywołuje lęk, który zakłóca trzeźwe oraz twórcze myślenie. To z kolei obniża jakość wyborów, jakich dokonujemy.

Drobne zmiany, czyli małe kroki nie uruchamiają alarmu w emocjach, myślach i ciele, i mózg pracuje bez zakłóceń. Możemy wtedy wybierać LEPIEJ. To właśnie filozofia małych kroków pomogła Aliantom wygrać II wojnę światową, a japońskim firmom dominować na świecie pod koniec XX w. Z małych kroków z sukcesem korzystają osoby indywidualne, co mogłem obserwować podczas pracy z klientami: niemal wszyscy, którzy zdecydowali się na przejście całego procesu zmiany i wprowadzali zaledwie drobne usprawnienia, osiągnęli swoje cele.

Po pewnym czasie odszedłem z tamtej firmy i założyłem Lider Coaching. Odkryłem, że wg badań Instytutu Gallupa, które trwały 30 lat, polepszamy nasze rezultaty wówczas, gdy bazujemy na naszych naturalnych zdolnościach. Zacząłem więc pomagać klientom odkrywać ich mocne strony i na nich opierać coaching. Ciągle nie rezygnując z małych kroków. Bo jeśli każde z tych podejść jest skuteczne z osobna, to kombinacja mocnych stron i małych kroków zwiększa szanse na wprowadzenie zdrowych nawyków w życie jeszcze bardziej. W to wierzę i przekonuję się o tym podczas pracy z klientami. Dziś chciałbym pomóc również i Tobie.

Czym jest Lider Coaching?

Lider Coaching to indywidualna forma współpracy ze mną w formie sesji online 1:1 odbywających się od 2 do 3 razy w miesiącu. Pracuję za pomocą coachingu – to świetne narzędzie do rozwoju dla osób, które chcą decydować samodzielnie o swoim życiu. To klient określa cel i plan, jak go osiągnąć, a coach mu w tym pomaga.

Podczas pracy z Tobą będę słuchał, co jakiś czas zadawał Ci pytania w celu prowadzenia procesu coachingowego do przodu, udzielał informacji zwrotnych, podtrzymywał Twoją motywację i pilnował Twojego celu.

Coach wnosi inną perspektywę na problem klienta – jest to ważne, ponieważ klient nie zrealizuje swojego celu z miejsca, w którym obecnie się znajduje (działając w ten sam sposób, jak dotychczas). Coach nie jest uwikłany emocjonalnie w problem, dzięki czemu może Cię zainspirować do rozwiązania, na które Ty sam/-a byś nigdy nie wpadł/-ła.

Często klienci mówią, że we wprowadzeniu w życie zdrowych nawyków pomogła im moja obecność. Faktycznie łatwiej jest walczyć o ważne cele, gdy mamy sojusznika. Kogoś, kto wysłucha, w kim można przejrzeć się jak w lustrze i przed kim można rozliczyć się z postępów. W czasie sesji i pomiędzy nimi dostaniesz moje bezwarunkowe wsparcie, informacje zwrotne, a niekiedy wskazówki i zachętę do skorzystania z dodatkowych źródeł, które pozwolą Ci pogłębić wiedzę na temat siebie samego/samej. Ty wnosisz swoje zaangażowanie, odpowiedzialność za swój cel i wykonujesz małe kroki przybliżające Cię do celu.

Jakie mogą być przykładowe zdrowe nawyki?

Przykładowe zdrowe nawyki życiowe

Jeśli zastanawiasz się:

 • jak znaleźć balans między pracą a życiem,
 • jak można radzić sobie ze stresem,
 • jak zacząć regularnie ćwiczyć,
 • jak dobrze się odżywiać,
 • jak stać się asertywnym,
 • jak efektywnie zarządzać czasem,
 • jak odnaleźć swoją pasję

…to serdecznie zachęcam do umówienia się na bezpłatną pierwszą sesję ze mną. Porozmawiamy o tym, jaki jest Twój cel, wykonasz pierwsze kroki, aby go osiągnąć i zobaczymy, jak nam się współpracuje 🙂

Plansza z napisem Time for change

A oto, jak dokładnie wygląda proces coachingowy ze mną:

Krok 1: Sesja wstępna

Sesja wstępna to okazja do poznania się bliżej.  Przyjrzymy się temu, z czym przychodzisz i opowiem więcej o tym, jak wygląda coaching ze mną. Spojrzysz na swój problem z lotu ptaka – ocenisz odległość między miejscem, w którym aktualnie się znajdujesz, a miejscem, w którym chciałbyś/chciałabyś się znaleźć. Określisz, czego tak naprawdę chcesz, jak chcesz, żeby Twoje życie wyglądało i jak będziesz się wtedy czuł/-a. Zobaczysz przeszkody stojące między Tobą a Twoim celem. Pokażę Ci, jak możesz zniwelować te przeszkody, zobaczysz mój proces pracy i oboje będziemy mogli zdecydować, czy byłby to proces adekwatny dla Ciebie. Zyskasz optymizm i poczucie, że wykształcenie zdrowych nawyków jest możliwe.

Krok 2: Sprecyzujesz cel i wykonasz pierwsze małe kroki, by go osiągnąć

Z moją pomocą określisz swój cel – konkretny punkt na mapie, do którego chcesz dojść. Dzięki precyzyjnym kryteriom określania celu zwiększysz swoje szanse na powodzenie i będziesz mógł/mogła śledzić, na ile się do niego zbliżasz. Wykonasz mały, niewymagający wielkiego wysiłku krok przybliżający Cię do celu, dzięki czemu zyskasz kontrolę nad swoimi rezultatami i szybciej zobaczysz efekty swoich działań. Doświadczysz tego, jak można wprowadzać zdrowe nawyki życiowe bez dużego wysiłku, stresu i zmagania z sobą samym.

Krok 3: Odkryjesz swoje zasoby i mocne strony

Na tym etapie poznasz, jakimi środkami dysponujesz, dzięki którym osiągnięcie celu będzie łatwiejsze. Odkryjesz swoje mocne strony, na których oprzemy coaching. Będziesz wiedzieć, gdzie angażować swoje wysiłki, a gdzie odpuścić, co jest niezwykle ważne, bo wg badań Instytutu Gallupa więcej możemy osiągnąć wówczas, gdy skupiamy się na naszych naturalnych zdolnościach. Znając swoje mocne strony i środki, które posiadasz, zyskasz pewność siebie, zwiększysz szanse na osiągnięcie celu i będziesz czuć się pewniej na drodze do zrealizowania go.

Krok 4: Odkryjesz swoje przekonania

Odkrywanie wewnętrznych przekonań to jeden z ważniejszych etapów pracy coachingowej. Wspierające przekonania mogą dać wiatr w żagle, gdy chodzi o osiąganie celów, niewspierające potajemnie sabotują nasze wysiłki. Z moją pomocą będziesz stopniowo odkrywać swoje przekonania odnośnie do Twojego celu, swoich możliwości, a nawet innych osób i otaczającego Cię świata. Zobaczysz, jakie myśli mogą Cię hamować na drodze do tego, by zbudować zdrowe nawyki życiowe. Uwolnisz się od balastu szkodliwych przekonań.

Krok 5: Nakreślisz dostępne opcje, potencjalne przeszkody i plan „B”

Przeanalizujesz, jakie masz opcje i możliwości, a czego się musisz jeszcze dowiedzieć lub nauczyć. Zastanowisz się nad tym, jakie mogą pojawić się przeszkody i określisz, jak sobie z nimi poradzisz. To pozwoli Ci przygotować plan awaryjny – nie będziesz zaskoczony/-a, gdy one się pojawią. Opracujesz też plan „B” (C, D…), czyli nakreślisz alternatywną drogę do osiągnięcia tego samego rezultatu. Nabierzesz więcej spokoju, bo będziesz zawczasu przygotowany/-a i posiadał/-a szerszy wachlarz dostępnych możliwości.

Krok 6: Określisz plan działania

Wszystkie omawiane etapy pozwolą Ci przygotować plan osiągnięcia Twojego celu. Wspólnie możemy odbyć burzę mózgów odnośnie do tego, jakie kroki możesz wykonać. Będę dbał o to, żeby cel nie zniknął z Twojego horyzontu, co sprawi, że poczujesz spokój, iż nawet w obliczu życiowych przeciwności nie stracisz go z oczu.

Krok 7: Dowiesz się, jak działać, by działać skutecznie

Na każdym etapie będziesz otrzymywał/-a ode mnie wsparcie emocjonalne, informacje zwrotne i praktyczne wskazówki. Podzielę się z Tobą wiedzą na temat tego, jak działają nawyki i nasz mózg, gdy chcemy wprowadzić zmiany w życiu. Poznasz sekret małych kroków. Z moim wsparciem i feedbackiem na temat tego, co działa, a co nie, szybciej i przyjemniej dojdziesz do celu niż gdybyś próbował/-a osiągnąć go w pojedynkę.

Krok 8: Wykonasz małe kroki

Mówi się, że jeśli nie ma działania klienta pomiędzy sesjami, to coaching nie zaistniał. Dlatego na każdym etapie współpracy, pod koniec każdej sesji określisz, jaki mały krok do celu wykonasz i kiedy to konkretnie zrobisz. Dzięki temu sprawdzisz, co działa, a co nie. Małe kroki pozwolą Ci zbudować zdrowe nawyki życiowe bez takiego wysiłku, stresu i poświęceń jak w sytuacji, gdybyś chciał/-a je wykształcić na drodze rewolucyjnych zmian.

Krok 9: Utrwalisz swoje działania i zbudujesz zdrowe nawyki życiowe

Na tym etapie utrwalisz swój sposób dojścia do celu, a małe kroki i nowe nawyki staną się integralną częścią Twojego życia. „Coachingowy” sposób życia i myślenia stanie się Twoim własnym. Osiągniesz upragniony cel! Poczujesz się szczęśliwą, spełnioną, radosną, pełną energii i pewniejszą swoich możliwości osobą. Poczujesz, „że potrafisz” i zwiększysz szacunek do siebie. Spojrzysz z większym optymizmem i nadzieją w przyszłość, i być może na inne obszary swojego życia, które zechcesz zmienić.

Krok 10: Spojrzysz wstecz i w przyszłość

Na sam koniec zachęcę Cię do zrobienia przeglądu tego, co osiągnąłeś/-łaś – przyjrzymy się temu, jak się czułeś/-łaś przed procesem, a jak się czujesz po. Dzięki temu uświadomisz sobie, jaką drogę przebyłeś/-łaś, by osiągnąć swój cel. Na tym etapie możemy zakończyć naszą współpracę lub… zabrać się za nowy cel!

Co zyskasz pracując ze mną: Uśmiechnięty mężczyzna oparty o szklaną balustradę

 • Wzrośnie Twój optymizm i wiara w to, że osiągnięcie upragnionych celów w życiu jest możliwe,
 • Dostaniesz moje emocjonalne wsparcie, wysłuchanie i konkretne wskazówki, dzięki czemu nie będziesz działać „na czuja”,
 • Dzięki zaangażowaniu obu stron – mojemu i Twojemu – oraz skutecznemu narzędziu, jakim jest coaching, zwiększysz szanse na osiągnięcie celu bardziej niż gdybyś działał/-a w pojedynkę
 • Dzięki wiedzy na temat małych kroków i tego, jak działa ludzki mózg, zbudujesz zdrowe nawyki życiowe spokojnie i krok po kroku (w miejsce stresu i wyrzeczeń),
 • Poznasz swoje mocne strony, na których oprzemy coaching, co zwiększy Twoją skuteczność (podczas procesu coachingowego i w przyszłości) oraz pewność siebie,
 • Poznasz przekonania, którymi się kierujesz, dzięki czemu będziesz mógł/mogła uwolnić się od przekonań niewspierających.

Opinie moich klientów

opinia klienta - Michał

opinia klientki - Julita

opinia klientki - Natalia

opinia klientki - Aleksandra

Opłaty miesięczne

PAKIET STANDARDOWY 600 zł/miesiąc

 • trzy sesje 45-minutowe przez Skype
 • kontakt mailowy/chat/feedback pomiędzy sesjami

PAKIET PODSTAWOWY 500 zł/miesiąc

 • dwie sesje 45-minutowe przez Skype
 • kontakt mailowy/chat/feedback pomiędzy sesjami

Proces trwa 3, 6 lub 12 miesięcy. Sesja wstępna jest bezpłatna. W przypadku wyboru procesu 12-miesięcznego przysługuje Ci 10% rabat.

Gwarancja stałej ceny – w przypadku zmiany stawek w przyszłości, Ciebie obowiązuje cena, na którą się umówiliśmy

Jakby to było, gdybyś Ty też zbudował/-a zdrowe nawyki życiowe?

Uśmiechnięty mężczyzna stojący frontem do aparatu z zielonym notesem w rękuGdyby obowiązki nie zajmowały Ci tyle czasu i energii, i znalazłbyś/znalazłabyś przestrzeń na odpoczynek, czas z bliskimi i swoją pasję?

Gdybyś nie tracił/-a „języka w buzi”, gonitwa myśli nie obniżała Twojej sprawczości i racjonalnego myślenia, i nawet przy sporej presji potrafiłbyś/potrafiłabyś zachować chłodną głowę?

Gdybyś nie musiał/-a zaczynać wciąż od nowa, jeśli chodzi o aktywność fizyczną, a wybrał/-a taką, która jest dopasowana do Twojej osobowości, autentycznie daje Ci satysfakcję i sprawia, że czekasz z uśmiechem na kolejny trening?

Gdybyś uwolnił/-a się od jedzenia pod wpływem emocji i od niezdrowych produktów, a dokonywał/-a świadomych wyborów w kuchni?

Gdybyś stał/-a się wolny/-a od lęku mówienia „nie”, uległości i podejmował/-a decyzje zgodne ze swoimi wartościami i potrzebami?

Gdyby w miejsce chaosu i przytłoczenia zadaniami pojawiła się klarowność, jasny kierunek i plan, co po kolei masz robić?

Jeśli jest to Ci bliskie, to proces coachingowy ze mną jest właśnie dla Ciebie!

„Czy Lider Coaching jest na pewno dla mnie”?🤔

Lider Coaching – budowanie zdrowych nawyków życiowych w oparciu o Twoje mocne strony i małe kroki będzie dla Ciebie świetnym rozwiązaniem, jeżeli:

 • Masz dużą motywację, by ruszyć do przodu ze swoim celem, a jednocześnie doświadczasz frustracji, bo czujesz, że stoisz w miejscu,
 • Jesteś zmęczony/-a negatywnymi konsekwencjami obecnego stanu rzeczy i Twoje niezaspokojone potrzeby z każdym dniem coraz bardziej pozbawiają Cię energii oraz radości z życia,
 • Próbowałeś/-łaś już dokonywać zmian na własną rękę, ale po początkowych sukcesach, po jakimś czasie wracałeś/-łaś do starych zachowań,
 • Nie potrafisz sam/-a wykształcić zdrowych nawyków życiowych. Nie wiesz, gdzie popełniasz błąd. Czujesz, że kręcisz się w kółko, i przydałby się ktoś, kto Cię zrozumie i wie, jak rozwiązać Twój problem.

Lider Coaching nie jest skierowany do Ciebie, jeżeli:⛔️

 • Liczysz na to, że wykonam całą pracę za Ciebie. Coaching przynosi efekty wówczas, kiedy klient bierze 100% odpowiedzialność za cel i wykonuje konkretne kroki, by go zrealizować.
 • Oczekujesz natychmiastowych efektów. Niestety, jak w przypadku każdej ważnej rzeczy w naszym życiu, także zbudowanie zdrowych nawyków życiowych wymaga czasu i pracy. Potrzebujesz przestrzeni na dojrzewanie pomysłów, odkrywanie swoich zasobów, sprawdzenia w boju, co działa, a co nie i ugruntowania nowych zachowań. To nie stanie się z dnia na dzień.
 • Twój problem wymaga innej formy pomocy. Coaching nie jest psychoterapią, ochroną zdrowia psychicznego, doradztwem lub szkoleniem. Nie zastępuje terapii, interwencji psychiatrycznych, porad medycznych, finansowych, prawnych lub innych specjalistycznych świadczeń.

Najczęściej zadawane pytania

Śmiejący się mężczyzna siedzący przy biurku i przed laptopemIle to kosztuje?
Pakiet 2 sesje + kontakt mailowy/chat w ciągu miesiąca kosztuje 500 zł, a pakiet 3 sesje + kontakt mailowy/chat 600  zł za miesiąc. Sesja wstępna jest bezpłatna.

Gdzie odbywają się sesje i w jakich godzinach?
Spotykamy się na Skype od poniedziałku do czwartku w godzinach od 17 do 20, a w piątki od 16 do 19.

Czy możemy się spotkać w innych godzinach lub na żywo?
Ustalimy to indywidualnie, jednak docelowo zapraszam do spotkań online w godzinach wieczornych.

Ile to potrwa?
Pojedyncza sesja trwa 45 minut. Cały proces trwa od trzech miesięcy do roku, choć pierwsze efekty powinieneś zobaczyć już po paru tygodniach. Długość procesu zależy od celu, z którym przychodzisz i tego, na jakim etapie pracy nad nim jesteś. To ustalimy podczas bezpłatnej konsultacji 🙂

Kiedy zobaczę efekty?
Pierwsze efekty zwykle można zauważyć już po kilku tygodniach, ale ugruntowana zmiana, w której nowe zachowania staną się Twoją drugą naturą i będziesz odporny/-a na potencjalne przeszkody to kwestia kilku miesięcy, roku.

Na ile zmiana jest trwała?
Ponownie – to zależy od celu, z jakim przychodzisz. Są cele, które wiążą się z nowymi zachowaniami/nawykami dość prostymi do podtrzymania. Inne wymagają głębszej pracy (np. nad niewspierającymi przekonaniami), zaangażowania, dotyczą myśli, które nosimy w sobie od lat. Dostaniesz jednak moje wsparcie, wiedzę, jak sobie radzić z nowymi nawykami i przygotujesz się na samodzielne działanie, gdy nasza współpraca dobiegnie końca. Pamiętaj, że to przede wszystkim klient musi wziąć odpowiedzialność za cel i wykonywać małe kroki, by go zrealizować.

Czy mogę się wycofać w trakcie?
Tak. Na każdym etapie współpracy masz taką możliwość, przy czym zachęcam Cię do tego, byś nie podejmował/-a takiej decyzji pochopnie lub pod wpływem chwilowych trudności.

Czy mogę najpierw spróbować pracy z Tobą?
Tak! Do tego służy bezpłatna sesja wstępna. Zobaczysz podczas niej, jak pracuję i sprawdzimy, czy coaching ze mną to dla Ciebie najodpowiedniejsze rozwiązanie.

Co muszę przygotować przed pierwszą sesją?
Zastanów się nad swoim celem. Co chcesz osiągnąć, jak chcesz, żeby Twoje życie wyglądało, czego już próbowałeś/-łaś. Zainstaluj też proszę Skype’a z dostępem do kamery – przed sesją dostaniesz ode mnie na maila link do rozmowy.

Chcesz, abym pomógł Ci zbudować zdrowe nawyki życiowe? Umów się na bezpłatną sesję wstępną!

Serdecznie zachęcam Cię do kontaktu ze mną, jeśli chcesz wykształcić zdrowe nawyki życiowe.

Aby umówić się na niezobowiązującą sesję wstępną, wystarczy, że klikniesz w poniższy link i wyślesz do mnie maila z propozycją terminu. W jej trakcie porozmawiamy o tym, jaki jest Twój cel, wykonasz pierwsze kroki, aby go osiągnąć i zobaczymy, jak nam się współpracuje 🙂

Tak! Chcę umówić się na rozmowę!

Do zobaczenia na coachingu 🙂